PRO VÝROBA Tour je unikátní koncept předávání zkušeností mezi výrobními podniky v České republice. Jde o zcela mimořádnou akci, která navazuje na úspěšný projekt LEAN SIX SIGMA TOUR, který jsme pořádali v minulosti.
Tentokrát chceme účastníkům představit koncept ověřeného know-how z oblasti řízení a organizace výroby, konfrontovaného s praktickou zkušeností přímo v prostředí řady špičkových firem.
Průběh etap:
Po úvodní prezentaci know-how k řešenému tématu dané etapy, budou pokračovat vystoupením manažerů a specialistů partnerské firmy s konkrétními ukázkami aplikací metod přímo v provozech firmy. Druhý den bude po krátkém shrnutí proběhne řešením vlastních témat a projektů, které si přinesou sami účastníci a to za podpory lídrů programu, manažerů navštívených firem a zkušených lektorů/poradců .
Ten, kdo bude chtít, dostane vždy možnost výstupy prezentovat a ucházet se o další kompetentní názory a zkušenosti všech přítomných.
Každý rok vybíráme 5 zastávek ve společnostech, které jsou něčím výjimečné a o své zkušenosti se nebojí podělit.
Zobrazit více
Za jednu vybranou etapu
15 800 Kč
Celá PRO VÝROBA Tour
51 900 Kč
V případě přihlášky na více etap, nebo více účastníků z jedné organizace poskytujeme výrazné slevy.
Pro bližší informace se obraťte na garanta programu.
Průvodci PRO VÝROBA Tour
Jednatel a generální ředitel společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s. r. o., dodavatele světlometů a zadních svítilen mnohým světově známým automobilkám. Je známý uplatňováním efektivních a mnohdy netradičních manažerských přístupů. Z výrobního ředitele se stal generálním ředitelem a ukazuje, jak některé věci jdou dělat jednodušeji a přímočaře. Ze své pozice prosazuje přísné řízení výroby pomocí peněz.
Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Třineckých Železáren a.s., která patří do skupiny Moravia Steel, zasvětil celý svůj profesní život společnosti TŽ. Zde se podílel na největších investičních projektech společnosti uplynulého období, jakými byly modernizace kontidrátové a kontijemné trati, či modernizace koksárenské baterie. Připravoval a řídil akviziční strategii celé skupiny a následně vedl akviziční projekty. Získal celou řadu profesních ocenění, mimo jiné se stal manažerem odvětví roku 2009, toto ocenění uděluje Česká manažerská asociace.
Původem strojař, specialista na pevnostní a dynamické analýzy, posledních 18 let se věnuje oblasti obchodu se zaměřením na informační systémy. Jeho prvotní specializací byla podpora technických úseků v návaznosti na hlavní proces firmy, dnes známá pod pojmem PLM (Product Lifecycle Management), v současné době se specializuje na projekty v oblasti ERP (Enterprise Resource Planning). "Firmu, ať je jakákoli, je vždy nutno vnímat jako celek. Správně pochopit cíle a vize společnosti a pomoci k jejich dosažení a naplnění, při využití nejmodernějších nástrojů IS." V současnosti je obchodním ředitelem ve společnosti CIRCON Circle Consulting.
Původním vzděláním technik, který si prošel ve své praxi řadou odborných i manažerských pozic v tuzemských i zahraničních firmách, jako byla firma MORA Moravia či společnost Honeywell . Má za sebou řadu úspěšných projektů doma i v zahraničí, jako Black Belt vychoval mnoho odborníků pro oblast Lean a Six Sigma. Dnes, na pozici generálního ředitele firmy, může všechny nabyté zkušenosti dobře uplatnit.
Zkušený poradce praktik, který se podílel na projektech restrukturalizace a revitalizace řady firem na Slovensku, v Čechách i v Evropě v rámci německé poradenské společnosti. Dlouholetý člen týmu i2M je autorem řady originálních technik v oblasti Lean, Six Sigma a tvorby inovací. Bude strážcem kvality a praktičnosti předávaného know-how v celé Pro Výroba Tour 2013.
Je ředitelem výroby a kvality společnosti Secop, s.r.o. (dříve Danfoss Compressors). Absolvoval Leteckou akademii v Košicích a v oboru letectví působil na řadě odborných i řídících pozicích více jak deset let. Svoji odbornost a dlouholeté zkušenosti, které získal doma i v zahraničí, si přinesl do společnosti SECOP. Zde jako člen vrcholového vedení společnosti odpovídá za řízení a trvalé zlepšování výrobních a logistických procesů, je specialistou na metody Lean, Six Sigma a trvalé zlepšování.
Jednatel a generální ředitel společnosti Dieffengacher CZ, významného výrobce strojů a zařízení pro automobilový a dřevozpracující průmysl. Řadu let pohybuje nejen v manažerském, ale i v akademickém prostředí a je členem i řady odborných společností. Přesto si zachoval jasný a praktický pohled na rozvoj společnosti, kterou řídí, trvale ji rozvíjí a vede k dokonalosti. Pod jeho vedením prodělala společnost Dieffenbacher CZ veliké změny ve všech oblastech činnosti, od systému plánování výroby až po odměňování zaměstnanců.
Průmyslový inženýr, který se metodám průmyslového inženýrství se věnuje od roku 1988. Jeho specializací je implementace širokého spektra metod štíhlé výroby,tvorba a rozvoj systému plánování, ale praktické zkušenosti má i s normováním práce pomocí metody MOST. Hlavní předností Tomáše Nálevky je nekompromisní odstraňování plýtvání ve výrobních oblastech s cílem přinášet co největší finanční přínosy vlastníkům procesů.
"VÝROBA MUSÍ MYSLET V KORUNÁCH!" říká Marek Ryšavý, generální ředitel společnosti HELLA AUTOTECHNIK, významného výrobce světlometů a zadnich svítilen automobilů, osvědčeného dodavatele světově známých automobilek.
"V hromadné výrobě rozhoduje každá koruna a v automobilovém průmyslu to platí dvojnásob. Výroba musí být nejen kvalitní, pružná a přesná v čase, ale musí být hlavně dlouhodobě výkonná a efektivní. Hlavním měřítkem výkonnosti výroby museji být peníze," zdůrazňuje generální ředitel.
Posláním etapy je ukázat, jakými cestami je možné vybudovat a rozvíjet systém, kdy si nejen lidé ve výrobě umí promítnout dopady své práce do finančního vyjádření a začnou opravdu myslet v korunách. Budou rozebrána hlavní úskalí i to, jak tyto systémy přijímají zaměstnanci v různých firmách. Na konkrétních příkladech HELLA Autotechnik účastníci získají inspirace k zavedení netradičních řídících a motivačních systémů, založených na tvrdých podnikatelských principech, které byly dotaženy do velké transparentnosti a srozumitelnosti pro všechny zaměstnance.
Jak náročné bylo vybudovat a dále rozvíjet tento systém, založený na tvrdých podnikatelských principech?
Kde byla hlavní úskalí?
Jak tento systém přijímají zaměstnanci?
Budou prezentovány i projekty z jiných firem při přechodu na myšlení lidí v korunách.
Pro účastníky je připravena exkurze do výroby HELLA Autotechnik s odborným výkladem jednotlivých ředitelů "interních fabrik" i detailní informací generálního ředitele.
Jednatel a generální ředitel společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s. r. o., dodavatele světlometů a zadních svítilen mnohým světově známým automobilkám. Je známý uplatňováním efektivních a mnohdy netradičních manažerských přístupů. Z výrobního ředitele se stal generálním ředitelem a ukazuje, jak některé věci jdou dělat jednodušeji a přímočaře. Ze své pozice prosazuje přísné řízení výroby pomocí peněz.
Ve svých projektech a programech využívá bohaté zkušenosti ze své dlouholeté praxe v různých ekonomických funkcích i manažerské praxe ve funkci finanční ředitelky ve významných českých podnicích. Je špičkovou poradkyní a lektorkou pro oblast finančního řízení, přednáší na vysokých školách. Je známá svojí důsledností a tlakem na dosahování praktických změn ve firmách, ve kterých působí.
1. den - Čtvrtek, 23. 5. 2013 | |
---|---|
12:00 | Zahájení. oběd |
13:00 | Vstup do tématu |
14:00 | Přesun do závodu HELLA Autotechnik |
14:30 | Inspirativní část- Prezentace GŘ HELLA Autotechnik, představení konceptů a přístupů |
15:45 | Prohlídka provozů |
18:00 | Neformální posezení účastníků s vedením firmy, raut, výměna zkušeností |
2. den - Pátek, 24. 5. 2013 | |
---|---|
8:00 | Dotazy účastníků a doplnění poznatků ze strany vedení HELLA Autotechnik |
9:00 | Znalostní část- představení dalších projektů a přístupů |
11:30 | Oběd |
12:30 | Aplikační část- zadání témat k řešení, práce ve skupinách, prezentace a doplnění základních zkušeností |
14:00 | Shrnutí, diskuse |
14:30 | Závěr |
Zavřít
PLÁNOVACÍ SYSTÉM JAKO ZDROJ KONKURENČNÍ VÝHODY
Společnost TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY jsou výrobcem dlouhých ocelových válcovaných výrobků a na současné výrobě oceli v ČR se podílejí téměř polovinou. Plánování výroby řízené obchodem v takovémto hutním gigantu není jednoduchou úlohou. A nejedná se jen o logistiku a organizaci výroby, „…ale i u nás jsou peníze na prvním místě!“ – říká generální ředitel společnosti Ing. Jan Czudek.
„Nemůžeme jen odválcovat požadované množství v dané kvalitě, ale musíme dobře hlídat, kdy zakázku vyrobíme, protože při ročním obratu výroby v desítkách miliard korun, by nám při výrobním předstihu jen v řádu dnů, zůstaly ležet v zásobách stovky milionů korun. A to si nemůže dovolit ani naše společnost“. Pojďte se podívat, jak plánují výrobu ti nejlepší a nechte se inspirovat i pro váš obor.
Posláním této etapy je přinést účastníkům na příkladu Třineckých železáren inspiraci a názorný příklad, jak se plánování výroby řízené obchodem a podřízené přísným ekonomickým pravidlům, může stát jedním ze zdrojů konkurenční výhody. Představit podstatné principy při zadávání a výběru plánovacích systémů, ukázat i jiné firemní planovací systémy až po mikroplánování výroby s vazbou na firemní ERP systémy. Umožnit účastníkům získat názor nařesení jejich výzev, seznámit se s klíčovými faktory úspěchu při zavádění plánovacích a řídících systémů i s tím, na co si dát pozor.
Pro účastníky je připravena exkurze do výroby Třineckých železáren s odborným výkladem generálního ředitele, manažerů a specialistů.
Účastníci obdrží prezentace lídru, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Třineckých Železáren a.s., která patří do skupiny Moravia Steel, zasvětil celý svůj profesní život společnosti TŽ. Zde se podílel na největších investičních projektech společnosti uplynulého období, jakými byly modernizace kontidrátové a kontijemné trati, či modernizace koksárenské baterie. Připravoval a řídil akviziční strategii celé skupiny a následně vedl akviziční projekty. Získal celou řadu profesních ocenění, mimo jiné se stal manažerem odvětví roku 2009, toto ocenění uděluje Česká manažerská asociace.
Původem strojař, specialista na pevnostní a dynamické analýzy, posledních 18 let se věnuje oblasti obchodu se zaměřením na informační systémy. Jeho prvotní specializací byla podpora technických úseků v návaznosti na hlavní proces firmy, dnes známá pod pojmem PLM (Product Lifecycle Management), v současné době se specializuje na projekty v oblasti ERP (Enterprise Resource Planning). "Firmu, ať je jakákoli, je vždy nutno vnímat jako celek. Správně pochopit cíle a vize společnosti a pomoci k jejich dosažení a naplnění, při využití nejmodernějších nástrojů IS." V současnosti je obchodním ředitelem ve společnosti CIRCON Circle Consulting.
1. den - Čtvrtek, 20. 6. 2013 | |
---|---|
12:00 | Registrace účastníků, oběd |
13:00 | Vstup do tématu |
13:45 | Přesun z hotelu do Třineckých železáren |
14:15 | Inspirativní část- Prezentace GŘ Třineckých železáren, představení konceptů a přístupů |
15:45 | Prohlídka provozů, diskuse |
18:00 | Neformální posezení účastníků s vedením firmy, raut, výměna zkušeností |
2. den - Pátek, 21. 6. 2013 | |
---|---|
8:00 | Dokončení inspirativní části, doplnění poznatků ze strany specialistů TŽ |
9:15 | Znalostní část, představení dalších plánovacích a řídících systémů |
12:00 | Aplikační část- zadání témat k řešení, práce ve skupinách, prezentace a doplnění základních zkušeností |
13:15 | Závěr a oběd |
Zavřít
Jednoduchostí k excelenci
aneb co se stane, když firmu řídí Black Belt - který se stane generálním ředitelem. "Snažím se do firmy prosazovat jednoduchost, nekomplikovanost, žádné teoretické poučky," tak nějak popisuje svůj recept na úspěch Jan Krejčíř, generální ředitel společnosti, která ve svém oboru ovládá skoro 60% světového trhu.
Klíčovým slovem celé etapy bude zjednodušování všeho druhu. Naší ambicí je předvést potenciál velmi praktických metod a přístupů na konkrétních projektech.
Jde to ale samo sebou, nebo musíte mít ve firmě vytvořen hluboce zažitý základ, uspořádané procesy, jasné zodpovědnosti, či řízení projektů pomocí Six Sigma?
Jaký byl příběh tohoto úspěšného manažera?
Rád se s Vámi podělí o své zkušenost z dalších firem a budete moci sledovat, co mají tyto příběhy na cestě k excelenci, ať již jsou z kusové či malosériové výroby, společného.
Pro účastníky je připravena exkurze do výrovy Böttcher s odborným výkladem generálního ředitele, manažerů a specialistů.
Účastníci obdrží prezentace lídru, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Původním vzděláním technik, který si prošel ve své praxi řadou odborných i manažerských pozic v tuzemských i zahraničních firmách, jako byla firma MORA Moravia či společnost Honeywell . Má za sebou řadu úspěšných projektů doma i v zahraničí, jako Black Belt vychoval mnoho odborníků pro oblast Lean a Six Sigma. Dnes, na pozici generálního ředitele firmy, může všechny nabyté zkušenosti dobře uplatnit.
Zkušený poradce praktik, který se podílel na projektech restrukturalizace a revitalizace řady firem na Slovensku, v Čechách i v Evropě v rámci německé poradenské společnosti. Dlouholetý člen týmu i2M je autorem řady originálních technik v oblasti Lean, Six Sigma a tvorby inovací. Bude strážcem kvality a praktičnosti předávaného know-how v celé Pro Výroba Tour 2013.
1. den - Čtvrtek, 26. 9. 2013 | |
---|---|
12:00 | Registrace účastníků, oběd |
13:00 | Vstup do tématu- J. Chaľ |
13:45 | Inspirativní část- prezentace GŘ společnosti Böttcher, seznámení s firmou, představení konceptů a přístupů- J. Krejčíř |
15:15 | Přesun z hotelu do firmy Böttcher |
15:30 | Prohlídka provozů, diskuse |
18:00 | Neformální posezení účastníků s vedením firmy, raut, výměna zkušeností |
2. den - Pátek, 27. 9. 2013 | |
---|---|
8:00 | Inspirativní části, doplnění poznatků ze strany specialistů Böttcher ČR |
9:15 | Znalostní část- představení realizovaných projektů |
12:00 | Aplikační část-zadání témat k řešení, práce ve skupinách, prezentace a doplnění základních zkušeností |
13:15 | Závěr, oběd |
Zavřít
„Zlepšovatelské hnutí“ – přežitek, nebo nutnost?
Je zlepšování přežitkem minulé doby, nebo naopak významným zdrojem konkurenční výhody? Přijeďte se podívat na to, jak se k problematice zlepšování postavila špičková strojírenská firma SECOP, vyrábějící kompresory do chladniček (dříve Danfoss Compressors).
V rámci této etapy PRO Výroba Tour poznát, jak lze systematicky pracovat se systémem zlepšovacích návrhů, který dokáže rozlišit témata, která jsou vhodná pro realizaci a která ne a jak souvisí systém zlepšování s dlouhodobými a krátkodobými cíly jednotlivých výrobních jednotek.
Uvidíte, že nedílnou součástí úspěšného systému zlepšování je sledování plnění úkolů a tvorba nápravných opatření. Nechejte se inspirovat praktickými zkušenostmi s jakonskými přístupy aplikovanými v české firmě.
Pro účastníky je připravena exkurze do výroby doplněna odborným výkladem výrobního ředitele, manažerů a specialistů firmy SECOP.
Účastníci obdrží prezentace lídru, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Vystudoval fakultu strojní VUT v Brně. Svoji profesní dráhu zahájil jako technik. Stál u zrodu společnosti Indet Safety Systems v České republice, která se s japonským akcionářem postupně vypracovala mezi světovou špičku výrobců pyrotechnických komponentů pro airbagy a bezpečnostní pásy. Z pozice generálního ředitele řídil několik úspěšných projektů přesunů výrob ze zahraničí (Rakousko, USA, Japonsko) do České republiky. V posledním období po roce 2009 stál v čele týmu pro implementaci pokročilých metod štíhlé výroby a logistiky (Kaizen, TMP, ...) v prostředí rostoucí velkosériové výroby pro globální zákazníky v automotive sektoru.
Je ředitelem výroby a kvality společnosti Secop, s.r.o. (dříve Danfoss Compressors). Absolvoval Leteckou akademii v Košicích a v oboru letectví působil na řadě odborných i řídících pozicích více jak deset let. Svoji odbornost a dlouholeté zkušenosti, které získal doma i v zahraničí, si přinesl do společnosti SECOP. Zde jako člen vrcholového vedení společnosti odpovídá za řízení a trvalé zlepšování výrobních a logistických procesů, je specialistou na metody Lean, Six Sigma a trvalé zlepšování.
1. den - Čtvrtek, 24. 10. 2013 | |
---|---|
12:00 | Registrace účastníků, oběd |
13:00 | Přesun z hotelu do firmy SECOP |
13:15 | Inspirativní část- seznámení s firmou, představení konceptů a přístupů- B. Toráč |
15:30 | Prohlídka provozů, diskuse |
18:00 | Neformální posezení účastníků s vedením firmy SECOP, raut, výměna zkušeností |
2. den - Pátek, 25. 10. 2013 | |
---|---|
8:00 | Dokončení inspirativní části, doplnění poznatků ze strany specialistů SECOP |
9:15 | Znalostní část- představení realizovaných projektů SECOP |
10:45 | Znalostní část- systémy zlepšování, motivace, odměňování- J. Václavík |
13:00 | Závěr, oběd |
Zavřít
Jak se rychle překonat odpor "aneb …tak jsme to přece dělali vždycky, ne?"
Německá dceřinka, vybudovaná na zelené louce, která dodává výrobní linky do automobilového a dřevozpracujícího průmyslu, zažila překotný rozvoj, kdy z důvodu plnění potřeb zákazníků, nehleděla tolik na systém a vnitřní pořádek.
Profesní slepota často znemožňovala vedoucím pracovníkům vidět nedostatky a odhalovat rezervy. Jakákoliv snaha o změnu, byla zaměstnaci přijímána velmi nesnadno.
Co se potom vlastně stalo, že firma dokázala skokově realizovat významnou změnu?
Jaké metody byla využity k tomu, že systém a pořádek ve výrobních prostorách měl za následek okamžité zvýšení produktivity práce a snížení zmetkovitosti?
Jak byl podobný přístup prosazován i u velkých firem po dílnách a provozech?
HOSTÉ PROGRAMU:
Účastníci obdrží prezentace lídrů, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Jednatel a generální ředitel společnosti Dieffengacher CZ, významného výrobce strojů a zařízení pro automobilový a dřevozpracující průmysl. Řadu let pohybuje nejen v manažerském, ale i v akademickém prostředí a je členem i řady odborných společností. Přesto si zachoval jasný a praktický pohled na rozvoj společnosti, kterou řídí, trvale ji rozvíjí a vede k dokonalosti. Pod jeho vedením prodělala společnost Dieffenbacher CZ veliké změny ve všech oblastech činnosti, od systému plánování výroby až po odměňování zaměstnanců.
Průmyslový inženýr, který se metodám průmyslového inženýrství se věnuje od roku 1988. Jeho specializací je implementace širokého spektra metod štíhlé výroby,tvorba a rozvoj systému plánování, ale praktické zkušenosti má i s normováním práce pomocí metody MOST. Hlavní předností Tomáše Nálevky je nekompromisní odstraňování plýtvání ve výrobních oblastech s cílem přinášet co největší finanční přínosy vlastníkům procesů.
1. den - Čtvrtek, 21. 11. 2013 | |
---|---|
12:30 | Registrace účastníků, oběd |
13:00 | Vstup do tématu- T. Nálevka |
13:30 | Inspirativní část- od 5S k vizuálnímu managementu a plánování- M. Jopek |
15:00 | Příklady nasazení metod průmyslového inženýrství a lidské zdroje- T. Nálevka |
16:15 | Růst produkce- jak zvládat bez nárustu počtu pracovníků- T. Dušek |
18:00 | Neformální posezení účastníků, raut, výměna zkušeností |
2. den - Pátek, 22. 11. 2013 | |
---|---|
8:00 | Přesun do firmy DIEFFENBACHER |
8:15 | Prohlídka provozů- ukázky 5S a vizualizace |
10:35 | Efekty a přínosy metod průmyslového inženýrství- M. Jopek |
11:15 | Co ve firmách funguje a jaké metody nasadit- P. Debnár |
12:15 | Aplikační část- konzultace, shrnutí |
13:00 | Závěr, oběd |
Zavřít
Tel: | +420 702 077 607 |
E-mail: | info@i2m.cz |
IČ: 61504807
DIČ: CZ61504807
Obchodní rejstřík: Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 54911